اختلال اوتیسم چیست | خطرناک ترین نشانه های اوتیسم |

خطرناک ترین نشانه های اختلال اوتیسم را بدانیم و راه حل آن را نیز یاد بگیریم .

ما در خیلی از محیط ها در مورد اختلال اوتیسم شنیدیم ، چه در مهمانی ها ، چه در رسانه ها و دیگر محیط ها . اختلال اوتیسم به طور کلی به معنای در خودفروماندگی است اما اوتیسم یک اختلال است در روند رشد سیستم عصبی تعارض ایجاد می کند که معمولا 3 سال اول زندگی کودک رو در بر میگیرد و خودش رو به صورت نشانه های رفتار نشون می ده . 

دو نشانه اصلی اختلال اوتیسم

دو نوع نشانه اصلی وجود داره که شامل : عدم برقراری ارتباط راحت در بچه ها بین هم سن و سال هاشون و استفاده از الگوهای محدود در بچه برای انجام دادن کارها 

همانطور که گفتبم اختلال اوتیسم به دلیل ایجاد مشکلی که در سیستم عصبی کودک بوجود میاره ، ممکن است باعث افت در میزان رشد فرد شود .

در خیلی مواقع اختلال اوتیسم تا 24 ماهگی کودک قابل شناسایی است اما اگر آسیب به کودک به صورت خیلی خفیف بوجود بیاد ، تا 3 سالگی امکان تشخیص این مشکلات در کودکان وجود خواهد داشت . 

خطرناک ترین نشانه های اختلال اوتیسم

حال خطرناک ترین نشانه های اختلال اوتیسم را با همدیگر بررسی کنیم . خانواده های عزیز اگر این علائم و نشانه ها را در فرزند خودشون دیدند حتما به مرکز مشاوره و روانشناسی کودک مراجعه کنند . 

نشانه های اختلال اوتیسم عبارتند از :

نشانه اول اختلال اوتیسم : عدم لبخند در کودک ، کودکان به طور طبیعی از ابتدای زندگی خود خندیدن را همراه خواهند داشت .

نشانه دوم اختلال اوتیسم : عدم برقراری چشمی در کودکان ،

نشانه سوم اختلال اوتیسم : عدم واکنش به صداها ، خیلی از خانواده ها ابراز می کنند که ما فکر میکردیم اول کودکمون مشکل شنوایی داره ، اما بعد متوجه شدین که به یه سری از صدا واکنش نشون میده به یه سری از صدا ها واکنش نشون نمیده ،

نشانه چهارم اختلال اوتیسم : انتخاب بازی های کلیشه ای و ثابت است . کودک فقط یه سری از بازی ها رو انتخاب می کنه و انجام میده تمایلی به انجام دادن بازی های متنوع نداره 

نشانه پنجم اختلال اوتیسم :  علاقه مندی بچه ها به بخش خاصی از یک شی هست ، مثلا بچه ها به جزئیات یک وسیله توجه می کنند ، فرض کنید کودک شما بک ماشین اسباب بازی داره اما به جای اینکه با اون ماشین بازی کنه ، با چرخش بازی میکنه 

نشانه ششم اختلال اوتیسم : کودک به اشیای در حال چرخش دقت زیادی میکند ، مثلا به چرخش پنکه اشاره می کند . 

نشانه دیگر  اختلال اوتیسم : نگاه کردن کودک از سمت گوشه ی چشم است . 

 فرزندم اختلال اوتیسم داره . چی کار کنم ؟

حال اگر متوجه این مشکلات در فرزند خودمون شدیم ، بایستی چه کنیم ؟ دقت کنید خانواده محترم ، حتما در اولین فرصت به یک کلینیک روانشناسی و مشاوره کودک اقدام کنید و مشکل را با متخصصان در میان بگذارید . 

 

خانم زهره جواد زاده درمانگر اختلال اوتیسم مرکز مشاوره اکسیر در این ویدئو بیشتر با ما در مورد نشانه های اوتیسم صحبت خواهند کرد .

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹