چاپ کردن این صفحه

چگونه نوجوانی موفق باشم ؟

چگونه یک نوجوان موفق باشیم

وقتی در دبیرستان هستید با چیزهای جدیدی مانند مواد مخدر، الکل و فشار همسالان آشنا می‌شوید. دوری از این کارها بسیار سخت است، اما شما می‌توانید با یادگیری یکسری از مهارت‌ها این فشارها و وسوسه‌ها را کنترل کنید.

اولین و مهمترین کار این است که درباره کاری که می‌خواهید انجام دهید فکر کنید و عواقب هر تصمیمی را در نظر بگیرید.

راهکارهایی برای نوجوان موفق

1.اعتماد به نفس داشته باشید و بیشتر از آنچه که می دانید در مورد خودتان بدانید. هنگامی که شما می دانید چه کسی هستید، می‌توانید تصمیمات هوشمندانه تری بگیرید و عاقلانه تر می‌توانید در مورد مواردی مثل مواد مخدر و یا رابطه جنسی غیر قانونی فکر کنید و تصمیم بگیرید.

  1. خودتان را دوست داشته باشید و احساس راحتی کنید. در بعضی مواقع ممکن است سخت باشد، اما با یادآوری مداوم به خودتان که شگفت انگیز هستید، می تواند شما را از مسیرهای سخت تر در جاده نجات دهد.
  2. به یاد داشته باشید که خانواده شما برای شما آنجا هستند. خانواده برای نوجوانان منبع حمایت مهمی هستند. اگر روز بدی دارید، سعی کنید با خانواده خود صحبت کنید.
  3. نکته ای که برای دختران حائز اهمیت است این است که در از دست دادن بکارت مراقب باشید. رابطه های جنسی در دوران نوجوانی و پرخطر، خطرهای زیادی برای شما ایجاد می‌کند از جمله خطر ابتلا به ایدز یا بارداری را ایجاد کند.
  4. به یاد داشته باشید که مواد مخدر عواقب سختی به همراه دارند. در حالی که ممکن است مواد مخدر سرگرم کننده باشد، اما آنها یک چیز بسیار جدی و خطرناک در زندگی شما هستند. گرفتار شدن با مواد مخدر می تواند بر آینده شما تاثیرات منفی زیادی بگذارد از جمله از ورود شما به کالج مورد نظر شما جلوگیری کند.
  5. روی درس خواندن و نمرات خوب تمرکز کنید. اینکه همسالان شما تلاش می‌کنند که شما را از درس دور کنند را نادیده بگیرید و برای درس خواندن برنامه ریزی داشته باشید. اینکه شما با تلاش دانشگاهی که مورد علاقه شماست قبول شوید بسیار لذت بخش تر از یک روز تفریحی هستش که با دوستان خود دارید. مراقب باشید که تفریح با دوستان به آینده شما لطمه وارد نکند.
  6. از خود بپرسید که چه اهدفی در زندگی خود دارید. در این مورد با مشاور مدرسه خود صحبت کنید. هنگامی که مسیری را که می خواهید در زندگی داشته باشید بدانید، تجسم و سپس رسیدن به آن اهداف آسان تر خواهد بود.

نکات مهم

ارتباطات اجتماعی خود را حفظ کن! داشتن یک گروه پشتیبان از دوستان و خانواده به شما کمک می کند که در روزهای بد خود، شاد و قوی باشید.

اگر واقعاً احساس استرس می کنید با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید و به یاد داشته باشید که استرس بعضی اوقات اتفاق می افتد.

سعی کنید با هر کسی که به شما فشار می آورد یا به شما آسیب می رساند، روابط و دوستی را قطع کنید. اگر بخواهند شما را وادار به انجام كاری كنند كه شما نمی خواهید انجام دهید، ارزش دوست بودن با آنها را ندارد.

به یاد داشته باشید که تصمیم درست برای شما ممکن است تصمیم مناسبی برای افراد اطراف شما نباشد.

همیشه فشار همسالان را نادیده بگیرید و به آنچه می خواهید انجام دهید فکر کنید ، حتی اگر بعضی اوقات واقعاً سخت باشد.

 مطالب مرتبط :

آسیب رساندن به خود در نوجوانی

افسردگی در نوجوانی

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید