مشکلات شایع در کودکان 8 تا 12 سال

مشکلات شایع در کودکان 8 تا 12 سال

بزرگ شدن آسان نیست. در طول سال های قبل از نوجوانی که کودکان قرار است وارد مرحله نوجوانی شوند، کودکان 8 تا 12 سال ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. در ادامه مسائل و مشکلاتی که در سن 8 تا 12 سال با آن مواجه می شوند و راه حل هایی برای مقابله با این مشکلات مورد بررسی قرار گرفته است.

ریسک پذیری

راه های بسیاری وجود دارد که 8 تا 12 ساله های دارای مشکل خود را بیان را ابراز می کنند. برای برخی، این کار از طریق ریسک‌پذیری می ‌باشد.  اما 8 تا 12 ساله ها تنها کسانی نیستند که ریسک می ‌کنند. ریسک در بین این سنین و نوجوانی به طور کلی رایج است، عمدتا به این دلیل که آن‌ ها واقعا باور دارند که شکست ‌ناپذیر هستند. ریسک پذیری به روش های مختلفی خود را نشان می دهد. می تواند شامل نوشیدن الکل یا داشتن رابطه جنسی باشد.

سوء مصرف مواد

بسیاری از والدین به اشتباه باور دارند که خطرات سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر تنها مختص نوجوانان است. متاسفانه بسیاری از 8 تا 12 ساله ها درگیر سیگار، الکل و سایر خطرات سوء استفاده از جمله مواد استنشاقی هستند. توانایی تشخیص نشانه‌ هایی که کودک شما درگیر مصرف الکل، مواد مخدر، و یا درگیر دیگر رفتارهای خطرناک است می ‌تواند به شما کمک کند زودتر با مشکل مقابله کنید.

افسردگی و اضطراب

افسردگی و اضطراب می‌ تواند بر کودکان و بزرگسالان تاثیر بگذارد و در هر دو مورد، این می‌ تواند یک مانع دشوار و چالش برانگیز باشد. کودکان دارای افسردگی اغلب از دوستان شان کناره می گیرند و مشکلات خواب و تغییر عادات غذایی را در کنار دیگر نشانه ها دارند. اگر فکر می کنید که فرزندتان از افسردگی و اضطراب رنج می برد عاقلانه است که با یک متخصص صحبت کنید. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده ‌اند که فعالیت بدنی می ‌تواند علائم افسردگی و اضطراب را کنترل کند. حتما هر روز یک فعالیت بدنی کوچک را در برنامه روزانه داشته باشید.

چاقی

برای کودکان چاق و دارای اضافه‌ وزن، زندگی می‌ تواند سخت و آزاردهنده باشد. کودکانی که به شدت با مشکل وزن دست و پنجه نرم می ‌کنند اغلب با مسائل اجتماعی روبرو هستند و ممکن است در انطباق با شرایط دچار مشکل شوند. علاوه بر این، آن ‌ها میزان بیشتری از افسردگی و مشکلات رفتاری دارند. اگر کودک شما اضافه ‌وزن دارد، از عزت نفس او آگاه باشید و به کودک خود برای غلبه بر مشکلات وزن و نیز مسائل دیگری که ممکن است با آن همراه شود، کمک کنید.

مشکلات عزت نفس

برای بسیاری از نوجوانان مشکل‌ دار، مشکلات عزت‌ نفس - یا عدم وجود آن - می‌ تواند یک مشکل بزرگ باشد. راه ‌های زیادی برای کمک به کودک برای ایجاد عزت ‌نفس سالم وجود دارد. مهم است که مثبت و دلگرم‌کننده باشیم، اما همچنین به همان اندازه مهم است که به آن ‌ها فرصت موفقیت و شکست بدهیم. مطمئن شوید توقع کامل بودن را از فرزندتان ندارید.

منبع :

https://www.verywellmind.com/problems-of-troubled-youth-ways-to-help-3288314

 

آخرین ویرایش در 04/05/1398

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹