من و مشاور ( مشاوره نوجوان )

من و مشاور ( مشاوره نوجوان ) 

مشاوره دختر خانم 17 ساله به نام مبینا که افت شدید تحصیلی به همراه خانواده به مرکز مشاوره مراجعه کرده و خواستار رفع مشکلاتش شده که در این مطلب در موردش صحبت خواهیم کرد . 

شرح حال مبینا از زبان مادرش 

مبینا همیشه از نظر تحصیلی عملکرد بسیار خوبی داشته اما در سال یازدهم دچار افت تحصیلی شدیدی شد که تمام دروس دوره دوم سال یازدهم را افتاده است . 

مادر مبینا در ادامه می گوید که از اواخر بهمن ماه ، روحیه مبینا به شدت تغییر کرده به گونه ای که ساعت ها در اتاق خود می نشست و با کسی حرف نمی زد و حتی باعث شده بود که یک بار هم اقدام به خودکشی کند که توسط من و پدرش نجات داده شده است . 


مطالب مرتبط : من و مشاور ( نوروفیدبک )


بررسی و ارزیابی مبینا توسط روانشناس نوجوان

روانشناس در جلسات اولیه سعی در برقراری یک رابطه امن و صمیمانه با مبینا نمود .

مبینا بعد از اعتماد به درمانگر خود ، از رابطه عاطفی و پنهانی با یک پسر صحبت کرد که بعد از یکسال رابطه تلفنی و دیدارهای کوتاهی که با همدیگه داشتند به صورت ناگهانی رها نموده است و با تلاش های مکرر مبینا برای برگرداندن رابطه به حالت قبل ، موفق به پیدا کردن مجدد آرش نشده است . 

مبینا می گوید که : آرش براش فردی بود که همیشه می توانست با اون صحبت کند ، با او درد و دل کند و رابطه ای که با پدر و مادر خود نداشته است را با او به راحتی برقرار کرده بوده است و همین باعث شده تا مبینا به این نتیجه برسد که دنیا دیگه براش تیره و تار شده و هیچ ارزش دیگه ای نداره و حاضر که خودکشی کنه . 

مبینا در طول 15 جلسه منظم هفتگی روان درمانی توانست با خلقی آرام و آرامشی بیشتر واقعیت را بپذیرد . 

جلسات روان درمانی به صورت هفتگی یگ جلسه منظم با همکاری و حضور فعال مبینا انجام شد و همچنین 5 جلسه مشاوره آموزش والدین به خانواده مبینا داده شد تا بتوانند از این به بعد ارتباط بهتری رو با دختر خودشون داشته باشند تا دخترشون خواسته ها و حرفاش رو به آنها بزند . 

و در نهایت با توافق مراجع و روانشناس قرار شد در دو ماه آینده یک جلسه روان درمانی با هم داشته باشند تا وضعیت مبینا در دو ماه آینده نیز بررسی شود . 

 

روانشناس خانم دکتر ناجیان

 

آخرین ویرایش در 06/11/1398

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹