من و نوروتراپیستم

نوروفیدبک و نورتراپی در نوجوانی

ما انسان ها همیشه توی طول زندگی شخصیمون در گیر خیلی از اتفاقات روزمره هستیم که تاثیرات مثبت و منفی رو بر روی ما خواهد گذاشت .

مخاطب من ، نوجوانان جامعه هستند که فشارات رفتاری ، ذهنی ، استرس ها و ترس های مختلفی را در این دوره تجربه می کنیم . من هم یه نوجوونی هستم که بیشتر این فشارها را تجربه می کنم و میبینم .

خیلی روزها شده از خواب بیدار شدم اصلا حال و حوصله هیچ کاری رو نداشتم ، یا شبا می خواستم بخوابم همش فکر و خیال های مختلف میومد تو ذهنم که چرا اینجوری شدم و بلخره که می خوابیدم صبح انگار به بدترین شکل ممکن تو خواب کتکم زدن .

خیلی موقع ها توی طول روز یه چیزایی رو فراموش میکنم ، مثلا گوشیمو برمی دارم میذارم تو کیفم یه دفعه یادم می افته نکنه گوشیمو برنداشتم مونده خونه . یا سوار وسیله نقلیه میشم فکر میکنم یه چیزیمو پیاده شدنی جا گذاشتم .

بچه ها این وسواس نیست . دقت کنیم .

من هم خودم اولش فکر میکردم وسواس پیدا کردم به اینکه چیزی رو جای گذاشته باشم تا اینکه رفتم مشاوره با صحبت هایی که انجام دادم تشخیص دادن من هیچ مشکلی توی وسواس و فکر و خیال الکی ندارم .

اونجا بهم توضیح دادن که همه افراد توی زندگیشون این اتفاقات رو تجربه می کنن که حالا این اتفاقات از کجا نشات میگیره و بوجود میاد رو با هم ببینیم .

از مجموعه داستان های من و مشاوره امروز من با نوروتراپیست مرکز مشاوره اکسیر هم صحبت شدم که در اینجا براتون می نویسم شاید برای شما هم جالب باشه .

من : سلام خانم بهرامی من چند وقتی هست که دچار مشکلات بد خوابی ، بد بیدار شدن از خواب ، سردرگمی ، استرس و فکر اینکه چیزی رو همیشه جا می ذارم شدم . مشکل من چیه ؟

نوروتراپیست : سلام دوست عزیز ، ببینید همونطور که خودتون هم میدونید توی دوران نوجوانی و جوانی بیشترین فشارهای کاری و استرس های روزمره ، فکر و خیال ها ، اتفاقات مختلف روی ذهن ما وجود داره . این فرآینده ها ذهن نوجوون و جوون ما رو خسته می کنه باعث میشه که همیشه در طول روز خسته باشیم .

من : خانم بهرامی مگه این ها که گفتین چه واکنشی رو روی مغز بوجود میارن ؟

نوروتراپیست  : ببینید فرکانس های مغز از 4 بخش تشکیل شده ( آلفا ، دلتا ، تتا ، بتا ) هر کدوم از این بخش ها مسئولیت خاصی رو به عهده دارند به همین دلیل ممکنه در طول زندگی بخش های خاصی تحت تاثیر اتفاقات مختلف قرار بگیرند که این امر باعث می شود اون بخش مورد نظر فعالیت ضعیف تری رو نسبت به بخش های دیگه داشته باشه که خروجیش میشه مواردی مثل حواس پرتی ، فکر درگیری ، بدخوابی و غیره

من : چه عالی . خب حالا باید چی کار که این مشکل رفع بشه ؟

نوروتراپیست  : انجام نوروفیدبک . من حتما بهتون توصیه می کنم از درمان نوروفیدبک استفاده کنید .

من : نوروفیدبک چی هست ؟ چه نوع درمانیه ؟

نوروتراپیست  : تکنیکی علمی و شناخته شده برای کنترل و تنظیم بهینه فعالیت های حیاتی بدن مانند ضربان قلب و تنفس است. ما با نوروفیدبک اول ذهن شما رو بررسی میکنیم و با توجه به خروجی که ذهن شما به ما میده تصمیم میگیریم که بایستی چه نوع کاری رو بر روی ذهن شما انجام دهیم  بعد از اون با انجام یه سری عملیات مثل بازی ، بازی های خانه سازی ، پازل ، فیلم دیدن ذهن بخش تنبل شده یا ضعیف شده رو تقویت می کنیم و شما دوباره سرحالی خودتونو بدست میارید .

من : خانم بهرامی یه سوال مهم اینکه آیا چیزی به سرم وصل میشه و خطری نداره ؟

نوروتراپیست  : بله این سوال خیلی از عزیزان است که آیا چیزی قراره وارد سرمون بشه نکنه مشکلی پیش بیاد و خطری برامون داشته باشه ؟ ببینید اصلا هیچ فرکانس و پالسی وارد ذهن شما نخواهد شد . دو تا الکترود به سر شما وصل میشه که فقط ارزیابی می کنه ذهن شما توی چه وضعیتی قرار داره و توی مانیتور به نوروتراپست خروجی رو نشون می ده و نوروتراپیست تصمیم میگیره فرآیند درمان رو چطوری باید انجام بده 

من : خیلی ممنون خانم بهرامی و سوال آخر اینکه یه بار باید این کارو انجام بدم ؟

نوروتراپیست  : قطعا یک جلسه نیست ، اما تعداد جلسات کاملا به ارزیابی اولیه که از ذهن شما انجاممی شود بستگی داره . هر جلسه یک ساعت است و ممکنه بین 10 تا 20 جلسه این فرآیند درمانی ادامه داشته باشد .

 

مطالب مرتبط :

در اتاق نوروفیدبک چه می گذرد ؟

 

 

 

آخرین ویرایش در 16/06/1398

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹