من و نوروفیدبک ( جلسه دوم )

در اتاق نوروفیدبک چه می گذرد ؟

سلام بچه ها من امروز دومین جلسه نوروفیدبک رو رفتم خیلی جذاب بود ، دوست داشتم براتون راجبش بنویسم شما هم بدونید چیه و چه اتفاقی هایی می افته

همونطور که یادتون هست توی جلسه اول نوروفیدبک یه سری ارزیابی هایی روی عملکرد مغز من انجام شد که باهم اون ها رو فهمیدیم و قرار شد که خانم نوروتراپیست مرکز مشاوره اکسیر بعد از بررسی های انجام شده روی این خروجی ها به من بگن که چه درمانی نیاز هست که من داشته باشم و ذهنم در چه مرحله ای قرار داره 

اول جلسه خانم نوروتراپیست به من گفت که با توجه به ارزیابی های انجام شده من چند تا اختلال توی ذهنم دارم که خودم اصلا راجبشون حرفی نزده بودم و وقتی این موردها رو بهم گفت خیلی تعجب کردم که همش درسته . 

بهم گفت مشکل اول و عمده ای که داری حواس پرتیته ، دقیقا همین بود من مدتی بود که خیلی حواس پرت شده بودم و خیلی موقع ها مثلا سوییچ ماشین یا موتور رو جا میذاشتم و یادم میرفت بردارم یا کارهامو فراموش میکردم 

گفت مشکل دوم اینه که اخیرا بد خواب شدی ، این مورد هم کاملا درست بود و چند وقتی بود که من اصلا راحت نمیخوابیدم شبا ، با اینکه توی طول روز فعالیتم زیاد بود و خسته کننده اما شب نمیتونستم راحت بخوابم و فکرم همش درگیر بود . 

دیدم واقعا داره درست میگه و این دو مشکل عمده ترین مشکلات من بودن که دنبال راه حل بودم براشون . 

خانم نوروتراپیست به من گفتن که بایستی روند نوروفیدبک رو حداقل 5 تا 10 جلسه ادامه بدم تا این اختلال ها توی ذهنم از بین بره من هم قبول کردم و جلسه دوم رو آغاز کردیم . 

توی جلسه دوم درمان نوروفیدبک مجددا بازی تشخیص صدا را انجام دادیم با این تفاوت که تعداد صدا ها و نوع گفته شدنشون از جلسه اول سخت تر شده بود و توجه بیشتری می خواست .  

کار دوم این بود که باید همون کار رو بدون صدا با شکل انجام می دادم ، یعنی یه شکل مربعی بود که توی صفحه جاهاش تغییر می کرد ، هر موقع شکل دو بار توی همون خونه ای که بود پشت سر هم تکرار می شد ، باید یه دکمه روی کیبورد می زدم .

بعد از اینکه این کارو انجام دادم نوروتراپیست دو تا الکترود رو به گوش هام و یکی هم به کف سرم وصل کرد دقیقا مانند جلسه اول و بازی قایق رو مجدد انجام دادم با این تفاوت که با توجه به تشخیص و ارزیابی انجام شده جاهای الکترودها را تغییر می دادن و من احساس میکردم که بایستی تمرکز بیشتری داشته باشم تا بتونم ذهنم رو ثابت نگه دارم تا قایق حرکت بکنه  . یه صفحه ای رو روی کامپیوتر برام آورد که سه تا قایق داخلشون بود ، بهم گفت قایق وسطی برای توه قایق بالایی حواسته و قایق پایینی انقباظ عضلات بدنته . باید خیلی خونسرد تمرکز کنی روی قایق خودت و اونو حرکت بدی و به انتها برسونی . منم تو ذهنم شروع کردم به این کار که به قایق میگفتم برو برو ، شروع کرد به حرکت کردن .

توی این مدت هم تماما فعالیت های مغزم توسط نوروتراپیست و کامپیوتری که روبروش بود رصد و ثبت می شد .

بعد از اون نوبت رسید به فیلم دیدن 

یه فیلمی رو از بین لیست فیلم هایی که تو کامپیوتر بود به علاقه خودم انتخاب کردم . خانم نوروتراپیستم بهم گفت که باید روی فیلم تمرکز داشته باشم و حواسم به فیلم باشه . وقتی که حواسم بود توی فیلم داره چی میگذره و چه اتفاقایی می افته صفحه پلیر فیلم ابعادش بزرگتر می شد و یه صدای تیک زدن از اسپیکر خارج می شد که نشان دهنده این بود که من کارمو دارم درست انجام می دم ، اما به محض اینکه حواسم از فیلم پرت می شد فکرم می رفت جای دیگه کم کم صفحه پلیر فیلم کوچیک و کوچیکتر می شد تا دوباره حواسم رو جمع کنم و صفحه بزرگتر بشه که این فیلم دیدن تقریبا 25 دقیقه ادامه داشت و دستگاه با توجه به میزان حواس جمع بودن من اطلاعاتی رو ثبت و ضبط می کرد .

تفاوت این جلسه هم در این بود که جا به جایی الکترودها روی سرم باعث میشه نقاط ضعیف تر شناخته بشه و در این وضعیت من تمرکز بیشتری میکردم و خودم هم احساس میکردم که بخش های دیگر مغزم بیشتر از قبل داره حرکت و فعالیت می کنه و این کاملا مثبت بود برام . 

این داستان ادامه دارد ....

آخرین ویرایش در 23/10/1398

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹