من و نوروفیدبک (جلسه اول)

در اتاق نوروفیدبک چه می گذرد ؟

سلام بچه ها من امروز اولین جلسه نوروفیدبک رو رفتم خیلی جذاب بود ، دوست داشتم براتون راجبش بنویسم شما هم بدونید چیه و چه اتفاقی هایی می افته

خب اینجوری براتون بگم که اولا من نمیدونستم کجا برم برای نوروفیدبک ، ولی چون با خانم افرا بهرامی صحبت کرده بودم و ایشون منو راهنمایی کرده بودن ، به مرکز مشاوره اکسیر رفتم که دوره نوروتراپیمو اونجا بگذرونم .

بعد از اینکه کارای تشکیل پرونده رو تو کمترین زمان ممکن انجام دادم رفتم تو اتاق نوروفیدبک که دو تا صندلی بود برای من و نوروتراپیست دو تا مانیتور و یه کامپیوتر .

نوروتراپیست بهم گفت که خونسرد باشم ، استرس نداشته باشم ، تمرکز کنم منم قبول کردم .

نوروتراپیستم بهم گفت که اولین جلسه ارزیابی انجام میشه تا متوجه بشیم که مغز توی چه وضیعتی قرار داره یه سری فعالیت هایی انجام دادیم که پایین تر براتون توضیح میدم و خیلی برام جذاب بود .

اولین کاری که انجام دادیم یه بازی تشخیص صدا بود . حرف های مختلف فارسی از اسپیکر کامپیوتر پخش می شد و همزمان هم توی مانیتور میدیدمشون . نوروتراپیست بهم گفت هر موقع دو بار پشت سر هم یک حرف رو شنیدی یه دکمه روی کیبورد فشار بده . انجام این کار برام آسون بود .

کار دوم این بود که باید همون کار رو بدون صدا با شکل انجام می دادم ، یعنی یه شکل مربعی بود که توی صفحه جاهاش تغییر می کرد ، هر موقع شکل دو بار توی همون خونه ای که بود پشت سر هم تکرار می شد ، باید یه دکمه روی کیبورد می زدم .

بعد از اینکه این کارو انجام دادم نوروتراپیست دو تا الکترود رو به گوش هام و یکی هم به کف سرم وصل کرد. یه صفحه ای رو روی کامپیوتر برام آورد که سه تا قایق داخلشون بود ، بهم گفت قایق وسطی برای توه قایق بالایی حواسته و قایق پایینی انقباظ عضلات بدنته . باید خیلی خونسرد تمرکز کنی روی قایق خودت و اونو حرکت بدی و به انتها برسونی . منم تو ذهنم شروع کردم به این کار که به قایق میگفتم برو برو ، شروع کرد به حرکت کردن .

خیلی برام جالب بود . و وقتی که یه لحظه حواسم از قایقم پرت می شد ، قایق بالایی شروع می کرد به حرکت کردن تا زمانی که دوباره حواسم جمع بشه . بلخره تونستم این رو هم به درستی به مقصد برسونم و فاصله خوبی رو با قایق های دیگه داشته باشم .

توی این مدت هم تماما فعالیت های مغزم توسط نوروتراپیست و کامپیوتری که روبروش بود رصد و ثبت می شد .

بعد از اینکه بازی قایق تموم شد . یه عکس پازل روی صفحه بود که نوروتراپیست بهم گفت فقط به یک موضوع مشخص فکر بکنم و تمرکزم روی اون موضوع باشه .

اولش خوب پیش رفتم فقط روی یه موضوع تمرکز داشتم و خونه های پازل تقریبا همرنگ بودن و چینششون خوب بود ولی فکرم یه دفعه بهم ریخت و نتونستم منسجمش کنم که همین باعث شد خونه های پازل رنگای مختلف بشه

بعد از پازل نوبت رسید به فیلم دیدن که یه اتفاق خیلی جالبی میفتاد توی فیلم دیدن .

یه فیلمی رو از بین لیست فیلم هایی که تو کامپیوتر بود به علاقه خودم انتخاب کردم . خانم نوروتراپیستم بهم گفت که باید روی فیلم تمرکز داشته باشم و حواسم به فیلم باشه . وقتی که حواسم بود توی فیلم داره چی میگذره و چه اتفاقایی می افته صفحه پلیر فیلم ابعادش بزرگتر می شد و یه صدای تیک زدن از اسپیکر خارج می شد که نشان دهنده این بود که من کارمو دارم درست انجام می دم ، اما به محض اینکه حواسم از فیلم پرت می شد فکرم می رفت جای دیگه کم کم صفحه پلیر فیلم کوچیک و کوچیکتر می شد تا دوباره حواسم رو جمع کنم و صفحه بزرگتر بشه که این فیلم دیدن تقریبا 25 دقیقه ادامه داشت و دستگاه با توجه به میزان حواس جمع بودن من اطلاعاتی رو ثبت و ضبط می کرد .

بعد از این کار جلسه اول و ارزیابی اولیه من تموم شد و نوروتراپیستم گفتن که برای جلسه آینده خروجی ها رو بررسی می کنن که مغز من توی چه وضعیتی قرارر داره و چه درمانی براش نیازه

پس تا جلسه دوم فعلا

 

این داستان ادامه دارد ....

آخرین ویرایش در 24/09/1398

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹