هویت یابی جنسیتی نوجوان

ازدواج بدون رابطه جنسی

ازدواج بدون رابطه جنسی

ازدواج های بدون رابطه جنسی می تواند به سلامت روان شما آسیب برساند

ازدواج بدون سکس

ازدواج بدون سکس چیست و آیا می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد؟ تحقیقات نشان می دهد ازدواج بدون رابطه جنسی به این معنا نیست که شما و شریک زندگیتان با یکدیگر رابطه صمیمی و جنسی نداشته باشید این بدان معنا است که شما فقط یک بار یا تعداد خیلی کم در ماه رابطه جنسی دارید.

عدم رابطه جنسی در ازدواج

هنگامی که ازدواجی فاقد رابطه جنسی باشد هر دو شریک زندگی رنج می برند. رابطه جنسی فقط ارگاسم نیست بلکه این رابطه بر ذهن، بدن و روح تاثیر می گذارد و شما از این رابطه احساس آرامش و امنیت می کنید. زمانی که رابطه جنسی نباشد و این جنبه های مهم عشق از معادله زناشویی خارج شود دردسر و مشکلاتی ایجاد می شود.

  1. افزایش احتمال افسردگی

تحقیقات ثابت می کند که رضایت زناشویی با رضایت در خواب در ارتباط است. نه تنها رابطه جنسی شگفت انگیز است و سطح استرس شما را پایین می آورد بلکه یک زن و شوهر را در یک سطح عاشقانه و عاطفی به هم متصل می کند.

افزایش فعالیت های جنسی از یک بار در ماه تا یک بار در هفته می تواند سطح شادی را به میزان زیادی در زندگی و شغل شما افزایش دهد. زمانی که رابطه جنسی و عاطفی ندارید و جریان اکسی توسین در بدن شما کاهش و افت پیدا می کند احساس افسردگی می کنید.

چندین نشانه وجود دارد که نشان می دهد سلامت روانی شما در خطر است و احتمال افسردگی وجود دارد:

احساس درماندگی ، غم و اندوه و تنهایی

احساس بی ارزشی

خستگی مداوم

مشکل تمرکز

بدبینی مداوم

احساس بی تحرکی

تغییر قابل توجه در اشتها یا عادتهای غذایی

تحریک پذیری

افکار پراکنده یا مشکل در تمرکز

  1. کاهش اعتماد زناشویی

تحقیقات نشان داده اند که هورمون گرانبها اکسی توسین که در طول رابطه جنسی و عاطفی آزاد شده است، باعث افزایش قابل توجهی در اعتماد زناشویی می شود و به افراد این امکان را می دهد تا اعتماد بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشند و تمایل بیشتری برای ریسک عاطفی و اجتماعی در کنار هم داشته باشند.

هنگامی که در یک ازدواج بدون رابطه جنسی هستید، ممکن است اعتماد کمتری به شریک زندگی خود داشته باشید که این امر می تواند به سایر زمینه های رابطه شما آسیب برساند.

  1. خیانت در رابطه

زوج هایی که وقت خود را با هم می گذرانند خوشحال تر از کسانی هستند که این وقت را صرف نمی کنند و این زمان با کیفیت لازم نیست خاص باشد. هر چیزی از شستن ظرف ها در کنار هم تا یک شب عاشقانه می تواند باعث افزایش شادی و کاهش استرس شود و رابطه جنسی مطمئناً باعث خوشبختی می شود.

وقتی در ازدواج خود احساس رضایت عاطفی یا جنسی ندارید، ممکن است به دنبال جای دیگری برای به دست آوردن چنین رضایتمندی باشید. این ممکن است باعث شود که در رابطه خود خیانت کنید و رابطه خود را خراب کنید.

  1. دعواهای زناشویی

رضایت جنسی باعث افزایش صمیمیت عاطفی برای زوجین می شود. هرچه در رختخواب خود راضی تر باشید، به همسرتان نزدیکتر خواهید شد. هنگامی که این صمیمیت را نداشته باشید ممکن است با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف زناشویی شوید. از آنجا که اکسی توسین باعث می شود احساس آرامش و استرس کمتری داشته باشید، کمبود این هورمون عشق می تواند درست برعکس عمل کند. از آنجا که سلامت روانی و شادی رابطه شما کاهش می یابد، ممکن است در مورد چیزهای کوچک همسرتان را اذیت کنید و حتی ممکن است از بودن در یک اتاق با آن متنفر باشید.

  1. کاهش مهارت ارتباطی

هنگامی که دیگر با همسر خود صمیمی نیستید، ممکن است احساس ناراحتی کنید و در مقابل یکدیگر آسیب پذیر باشید. این می تواند مهارت های ارتباطی ما را به شدت ضعیف کند.

همه ما شنیده ایم که ارتباط، ستون فقرات یک ازدواج سالم است؛ آیا می دانید ارتباطات همچنین به زندگی جنسی سالم کمک می کند؟ تحقیقات ثابت می کند که زوج هایی که مایل به گفتگو در مورد رابطه جنسی هستند رضایت بیشتری از رابطه دارند.
زوجین باید در مورد زندگی جنسی خود صحبت کنند. درمورد احساسات خوب و بد خود در رختخواب با یکدیگر گفتگو کنند و درباره آنچه که شما و همسرتان می توانید انجام دهید که رابطه جنسی لذت بخش تر شود با یکدیگر تبادل نظر کنند.

آیا شما در یک ازدواج بدون سکس زندگی می کنید؟ اگر چنین است، این می تواند بر وفاداری و عزت نفس شما تأثیر بگذارد و عشقی را که یکبار برای شریک زندگی خود احساس کرده اید، تضعیف کند. شکی نیست که عدم وجود رابطه جنسی می تواند به سلامت روانی، احساسات شما و در برخی موارد حتی سلامت جسمی شما آسیب برساند.

رابطه با دختر 15 ساله

رابطه با دختر 15 ساله

رابطه با دختر 15 ساله به شدت در حال اتفاق افتادن است . اما چرا ؟ نوجوان نیازی به بلوغ ندارد تا با رفتارهای جنسی پرخطر و مسئولیت مرتبط با آن سرو کار داشته باشد. و هنگامی که آن ‌ها به رفتارهای جنسی خطرناک می ‌پردازند تا با احساس افسردگی و بی کفایتی کنار بیایند، می ‌تواند شرایط زندگی آن ها را تغییر دهد مانند بارداری، سقط‌ جنین، بیماری مقاربتی و پدر و مادر شدن.

چرا دختر و پسر نوجوان درگیر روابط جنسی پر خطر می شوند؟

این شرایط از افسردگی و عزت‌ نفس پایین سرچشمه می‌ گیرد. این نوجوانان در مورد خود احساس بدی دارند و به شدت به عشق و تایید نیاز دارند. احساس صمیمیت ناشی از رابطه جنسی، مانند ابراز عشق است. دختران نوجوان نیز برای پر کردن خلاء زندگی شان عمدا باردار شوند تا فرزندی برای دوست داشتن داشته باشند.

نوجوانانی که احساس قوی به خود و احترام به خود دارند نیز از درخواست های جنسی مصون نخواهند ماند، اما آن ها به روش های بالغانه ای آن را مدیریت خواهند کرد. نوجوانانی که درگیر مفهوم خود ارزشی هستند، بیشتر مستعد تصمیمات غیرعاقلانه در رابطه با رابطه جنسی هستند.

________________________________________________________________________

مطالب مرتبط : ارتباط با جنس مخالف در نوجوانی 

مطالب مرتبط : ارتباط با همجنس در نوجوانی 

________________________________________________________________________

علائم هشدار دهنده رابطه جنسی نوجوانان که والدین باید به دنبال آن باشند 

اگر رابطه نزدیکی با فرزند خود نداشته باشید، ممکن است هرگز ندانید که آن ‌ها از نظر جنسی فعال هستند، تا زمانی که یک مشکل مانند حاملگی ناخواسته، بیماری یا مشکلات زنان بروز کند. اگر فرزند شما با جنس مخالف در ارتباط باشد، فرض کنید که این احتمال وجود دارد که آن ‌ها از نظر جنسی فعال شوند. اگر شما خوش‌ شانس هستید که رابطه نزدیکی با فرزندتان داشته باشید، ممکن است آن‌ ها بیایند و از شما مشاوره بگیرند.

اگر نه، ممکن است نشانه‌ هایی از وسایل جلوگیری از بارداری یا مدرکی دال بر این که فرزند شما به دنبال لحظاتی است که با دوست پسر یا دوست دختر خود تنها باشد، پیدا کنید. با این حال، بهترین توصیه، این است که به جای اینکه منتظر نشانه‌ ها باشد، پویا و پیش قدم باشید. صادقانه با فرزند خود درباره رابطه جنسی صحبت کنید. به طور فعال کار کنید تا مطمئن شوید که آن‌ ها برای خود و آینده شان ارزش زیادی قائل هستند.

________________________________________________________________________

مطالب مرتبط : کمک به نوجوان در ایجاد روابط 

______________________________________________________________

افسردگی در رابطه دختر 15 ساله

افسردگی و مسائل مربوط به عزت نفس می تواند از طریق دارو و روان درمانی درمان شود. نوجوانان فعال در روابط جنسی همچنین به آموزش غیر منتقدانه درباره خطرات و مسئولیت‌ های جنسی، از جمله مراقبت‌ های پزشکی مناسب، نیاز خواهند داشت. فعالیت هایی که باعث افزایش عزت نفس، امید به آینده و مسئولیت شخصی می شوند، برای کمک به نوجوانان برای جلوگیری از مشکلات بالقوه رفتار جنسی خطرناک، مفید هستند.

 

 

منبع

بلوغ و ورزش

بلوغ در نوجوانی و ورزش کردن

بدن کودکان (و مغزشان) به سرعت در زمان بلوغ تغییر می کند، که منجر به احساس ناراحتی و یا مشکلات جدی تصویر بدن می شود. چه چیزی می تواند کمک کند؟ تناسب اندام. فعالیت فیزیکی منظم ممکن است به نوجوانان کمک کند که کنترل بدن در حال تغییر خود را در دست بگیرند. همان طور که آنها بالغ تر و مستقل تر می شوند، نوجوان تان به شما نیاز دارد تا درباره وزن و سلامتی با او صحبت کنید، بنابراین این کار را متوقف نکنید.

رشد هویت در نوجوانی

هویت شناسی در نوجوانی

رشد یک حس قوی و پایدار از "خود" به طور گسترده به عنوان یکی از وظایف اصلی نوجوانی در نظر گرفته می ‌شود. علی ‌رغم این واقعیت که رشد هویت در طول زندگی یک فرد رخ می ‌دهد، نوجوانی اولین زمانی است که افراد شروع به فکر کردن درباره نحوه تاثیر هویت بر زندگی شان می ‌کنند. در دوران نوجوانی، ما نسبت به هر مرحله دیگری در زندگی نسبت به هویت در حال تغییرمان خود آگاهی بیشتری داریم.

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹