ازدواج بدون رابطه جنسی

ازدواج بدون رابطه جنسی

ازدواج های بدون رابطه جنسی می تواند به سلامت روان شما آسیب برساند

ازدواج بدون سکس

ازدواج بدون سکس چیست و آیا می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد؟ تحقیقات نشان می دهد ازدواج بدون رابطه جنسی به این معنا نیست که شما و شریک زندگیتان با یکدیگر رابطه صمیمی و جنسی نداشته باشید این بدان معنا است که شما فقط یک بار یا تعداد خیلی کم در ماه رابطه جنسی دارید.

عدم رابطه جنسی در ازدواج

هنگامی که ازدواجی فاقد رابطه جنسی باشد هر دو شریک زندگی رنج می برند. رابطه جنسی فقط ارگاسم نیست بلکه این رابطه بر ذهن، بدن و روح تاثیر می گذارد و شما از این رابطه احساس آرامش و امنیت می کنید. زمانی که رابطه جنسی نباشد و این جنبه های مهم عشق از معادله زناشویی خارج شود دردسر و مشکلاتی ایجاد می شود.

  1. افزایش احتمال افسردگی

تحقیقات ثابت می کند که رضایت زناشویی با رضایت در خواب در ارتباط است. نه تنها رابطه جنسی شگفت انگیز است و سطح استرس شما را پایین می آورد بلکه یک زن و شوهر را در یک سطح عاشقانه و عاطفی به هم متصل می کند.

افزایش فعالیت های جنسی از یک بار در ماه تا یک بار در هفته می تواند سطح شادی را به میزان زیادی در زندگی و شغل شما افزایش دهد. زمانی که رابطه جنسی و عاطفی ندارید و جریان اکسی توسین در بدن شما کاهش و افت پیدا می کند احساس افسردگی می کنید.

چندین نشانه وجود دارد که نشان می دهد سلامت روانی شما در خطر است و احتمال افسردگی وجود دارد:

احساس درماندگی ، غم و اندوه و تنهایی

احساس بی ارزشی

خستگی مداوم

مشکل تمرکز

بدبینی مداوم

احساس بی تحرکی

تغییر قابل توجه در اشتها یا عادتهای غذایی

تحریک پذیری

افکار پراکنده یا مشکل در تمرکز

  1. کاهش اعتماد زناشویی

تحقیقات نشان داده اند که هورمون گرانبها اکسی توسین که در طول رابطه جنسی و عاطفی آزاد شده است، باعث افزایش قابل توجهی در اعتماد زناشویی می شود و به افراد این امکان را می دهد تا اعتماد بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشند و تمایل بیشتری برای ریسک عاطفی و اجتماعی در کنار هم داشته باشند.

هنگامی که در یک ازدواج بدون رابطه جنسی هستید، ممکن است اعتماد کمتری به شریک زندگی خود داشته باشید که این امر می تواند به سایر زمینه های رابطه شما آسیب برساند.

  1. خیانت در رابطه

زوج هایی که وقت خود را با هم می گذرانند خوشحال تر از کسانی هستند که این وقت را صرف نمی کنند و این زمان با کیفیت لازم نیست خاص باشد. هر چیزی از شستن ظرف ها در کنار هم تا یک شب عاشقانه می تواند باعث افزایش شادی و کاهش استرس شود و رابطه جنسی مطمئناً باعث خوشبختی می شود.

وقتی در ازدواج خود احساس رضایت عاطفی یا جنسی ندارید، ممکن است به دنبال جای دیگری برای به دست آوردن چنین رضایتمندی باشید. این ممکن است باعث شود که در رابطه خود خیانت کنید و رابطه خود را خراب کنید.

  1. دعواهای زناشویی

رضایت جنسی باعث افزایش صمیمیت عاطفی برای زوجین می شود. هرچه در رختخواب خود راضی تر باشید، به همسرتان نزدیکتر خواهید شد. هنگامی که این صمیمیت را نداشته باشید ممکن است با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف زناشویی شوید. از آنجا که اکسی توسین باعث می شود احساس آرامش و استرس کمتری داشته باشید، کمبود این هورمون عشق می تواند درست برعکس عمل کند. از آنجا که سلامت روانی و شادی رابطه شما کاهش می یابد، ممکن است در مورد چیزهای کوچک همسرتان را اذیت کنید و حتی ممکن است از بودن در یک اتاق با آن متنفر باشید.

  1. کاهش مهارت ارتباطی

هنگامی که دیگر با همسر خود صمیمی نیستید، ممکن است احساس ناراحتی کنید و در مقابل یکدیگر آسیب پذیر باشید. این می تواند مهارت های ارتباطی ما را به شدت ضعیف کند.

همه ما شنیده ایم که ارتباط، ستون فقرات یک ازدواج سالم است؛ آیا می دانید ارتباطات همچنین به زندگی جنسی سالم کمک می کند؟ تحقیقات ثابت می کند که زوج هایی که مایل به گفتگو در مورد رابطه جنسی هستند رضایت بیشتری از رابطه دارند.
زوجین باید در مورد زندگی جنسی خود صحبت کنند. درمورد احساسات خوب و بد خود در رختخواب با یکدیگر گفتگو کنند و درباره آنچه که شما و همسرتان می توانید انجام دهید که رابطه جنسی لذت بخش تر شود با یکدیگر تبادل نظر کنند.

آیا شما در یک ازدواج بدون سکس زندگی می کنید؟ اگر چنین است، این می تواند بر وفاداری و عزت نفس شما تأثیر بگذارد و عشقی را که یکبار برای شریک زندگی خود احساس کرده اید، تضعیف کند. شکی نیست که عدم وجود رابطه جنسی می تواند به سلامت روانی، احساسات شما و در برخی موارد حتی سلامت جسمی شما آسیب برساند.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹