مرکز مشاوره کودک و نوجوان

مرکز مشاوره کودک و نوجوان

پنج شنبه, 01 خرداد 1399 ساعت 20:22

تست آنلاین افسردگی

تست آنلاین افسردگی

افسردگی از مهم ترین موضوعات و مشکلاتی است که خیلی از افراد با بی حال شدن و حوصله نداشتن اشتباه می گیرن و پیگیری و اقدام لازم برای حل این موضوع را انجام نمی دهند . در صورتی که اگر افسردگی به موقع تشخیص داده نشود ممکن است حتی منجر به مرگ ، خودکشی و خیلی اتفاقات ناگوار دیگر نیز گریبان گیر شخص و خانواده شخص شود 

علائم افسردگی کودکان

 • تغییر در اشتها (کاهش وزن یا افزایش وزن)
 • تغییر در خواب (پرخوابی یا کم خوابی)
 • احساس خستگی مداوم
 • عدم تمرکز (اکثر والدین علت عدم تمرکز کودک خود را بیش فعالی تصور میکنند. برای تشخیص درست و علمی این عدم تمرکز باید به روانشناس متخصص کودک مراجعه کنید.)
 • عدم برقراری ارتباط با دوستان

نشانه های افسردگی نوجوانان

 • خلق پایین و یا غم و اندوه دائمی
 • تحریک پذیری و تحمل نکردن نظرات دیگران
 •  انزوای اجتماعی
 • مشکلات تحصیلی
 • نشانه های خود

اگر نسبت به افسردگی کودکان بی توجه باشیم آینده کودک خود را از بین برده ایم. بنابراین اگر احساس می کنید که در رفتارهای عادی کودک شما تغییراتی ایجاد شده است برای تشخیص و درمان آن هرچه سریعتر اقدام کنید و به کودک خود کمک کنید.

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 11:16

چگونه نوجوانی موفق باشم ؟

چگونه یک نوجوان موفق باشیم

وقتی در دبیرستان هستید با چیزهای جدیدی مانند مواد مخدر، الکل و فشار همسالان آشنا می‌شوید. دوری از این کارها بسیار سخت است، اما شما می‌توانید با یادگیری یکسری از مهارت‌ها این فشارها و وسوسه‌ها را کنترل کنید.

اولین و مهمترین کار این است که درباره کاری که می‌خواهید انجام دهید فکر کنید و عواقب هر تصمیمی را در نظر بگیرید.

راهکارهایی برای نوجوان موفق

1.اعتماد به نفس داشته باشید و بیشتر از آنچه که می دانید در مورد خودتان بدانید. هنگامی که شما می دانید چه کسی هستید، می‌توانید تصمیمات هوشمندانه تری بگیرید و عاقلانه تر می‌توانید در مورد مواردی مثل مواد مخدر و یا رابطه جنسی غیر قانونی فکر کنید و تصمیم بگیرید.

 1. خودتان را دوست داشته باشید و احساس راحتی کنید. در بعضی مواقع ممکن است سخت باشد، اما با یادآوری مداوم به خودتان که شگفت انگیز هستید، می تواند شما را از مسیرهای سخت تر در جاده نجات دهد.
 2. به یاد داشته باشید که خانواده شما برای شما آنجا هستند. خانواده برای نوجوانان منبع حمایت مهمی هستند. اگر روز بدی دارید، سعی کنید با خانواده خود صحبت کنید.
 3. نکته ای که برای دختران حائز اهمیت است این است که در از دست دادن بکارت مراقب باشید. رابطه های جنسی در دوران نوجوانی و پرخطر، خطرهای زیادی برای شما ایجاد می‌کند از جمله خطر ابتلا به ایدز یا بارداری را ایجاد کند.
 4. به یاد داشته باشید که مواد مخدر عواقب سختی به همراه دارند. در حالی که ممکن است مواد مخدر سرگرم کننده باشد، اما آنها یک چیز بسیار جدی و خطرناک در زندگی شما هستند. گرفتار شدن با مواد مخدر می تواند بر آینده شما تاثیرات منفی زیادی بگذارد از جمله از ورود شما به کالج مورد نظر شما جلوگیری کند.
 5. روی درس خواندن و نمرات خوب تمرکز کنید. اینکه همسالان شما تلاش می‌کنند که شما را از درس دور کنند را نادیده بگیرید و برای درس خواندن برنامه ریزی داشته باشید. اینکه شما با تلاش دانشگاهی که مورد علاقه شماست قبول شوید بسیار لذت بخش تر از یک روز تفریحی هستش که با دوستان خود دارید. مراقب باشید که تفریح با دوستان به آینده شما لطمه وارد نکند.
 6. از خود بپرسید که چه اهدفی در زندگی خود دارید. در این مورد با مشاور مدرسه خود صحبت کنید. هنگامی که مسیری را که می خواهید در زندگی داشته باشید بدانید، تجسم و سپس رسیدن به آن اهداف آسان تر خواهد بود.

نکات مهم

ارتباطات اجتماعی خود را حفظ کن! داشتن یک گروه پشتیبان از دوستان و خانواده به شما کمک می کند که در روزهای بد خود، شاد و قوی باشید.

اگر واقعاً احساس استرس می کنید با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید و به یاد داشته باشید که استرس بعضی اوقات اتفاق می افتد.

سعی کنید با هر کسی که به شما فشار می آورد یا به شما آسیب می رساند، روابط و دوستی را قطع کنید. اگر بخواهند شما را وادار به انجام كاری كنند كه شما نمی خواهید انجام دهید، ارزش دوست بودن با آنها را ندارد.

به یاد داشته باشید که تصمیم درست برای شما ممکن است تصمیم مناسبی برای افراد اطراف شما نباشد.

همیشه فشار همسالان را نادیده بگیرید و به آنچه می خواهید انجام دهید فکر کنید ، حتی اگر بعضی اوقات واقعاً سخت باشد.

 مطالب مرتبط :

آسیب رساندن به خود در نوجوانی

افسردگی در نوجوانی

چهارشنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 12:20

علائم افسردگی در نوجوانان

علائم هشدار دهنده فرسودگی نوجوانان

هر کس در بعضی از نقاط زندگی خود فرسودگی را تجربه می کند. اگر در زندگی روتین نوجوان شما تغییراتی ایجاد شده است؛ به دنبال این علائم باشید تا بدانید فرسودگی قریب الوقوع است.

بزرگسالان تنها کسانی نیستند که دچار فرسودگی می شوند. امروزه نوجوانان به همان اندازه استرس دارند و ممکن است از عهده مدیریت درست این استرس برنیایند. در یک مطالعه ای اکثر نوجوانان گزارش داده اند که به دلیل احساس استرس احساس ناراحتی یا افسردگی می کنند.

به این علائم هشدار دهنده توجه کنید که ممکن است پیش از فرسودگی کامل وجود داشته باشد تا بتوانید با نوجوان خود همکاری کنید تا بتواند به زندگی عادی خود برگردد.

علائم فرسودگی نوجوانان

بیخوابی

نوجوانان عاشق خواب خود هستند و اگر این علاقه کاهش چشمگیری پیدا کند و نوجوان سخت تر و دیرتر به خواب برود ممکن است مشکلی وجود داشته باشد. آنها را ترغیب کنید که مدت زمان مشغولیت خود با گوشی و تبلت را قبل از خواب محدود کنند تا بتوانند با استرس کمتری به خواب بروند و خواب خوبی داشته باشند.

تغییر عادات خوردن

چه نوجوان شما بیشتر از گذشته غذا بخورد یا کمتر و به طور کلی تغییر در عادات غذا خوردن، می تواند به معنای فرسودگی باشد. مصرف بیش از حد بسیاری از غذاهای ناسالم ممکن است باعث تداوم نوسانات خلقی شود و منجر به یک نوع رفتار نامطلوب گردد. مطالعه ای نشان داد که بسیاری از نوجوانان به دلیل استرس عادات غذایی آنها تغییر می کند.

اضطراب شدید

نوجوانان دارای فرسودگی نمی توانند آرامش خود را در طول استراحت حفظ کنند و دائما احساس اضطراب و استرس شدیدی می کنند. اگر نوجوان شما به طور کلی احساس بیقراری و اضطراب می کند؛ می تواند از جمله علائم فرسودگی باشد.

اقدامات خطرناک

اگر نوجوان شما برای اولین بار در حال آزمایش مواد مخدر و یا الکل است، می تواند از آنها به عنوان ابزاری برای رهایی از استرس خود استفاده کنند. که استفاده از این مواد ها نه تنها استرس را کمتر نمی کند بلکه میزان آن را بالا می برد و احتمال فرسودگی در نوجوان وجود دارد.

رفتار تحریک آمیز / عاطفی

نوجوانان در این دوره نوسانات خلق دارند و به جای سرزنش نوسانات سریع هورمونها که باعث نوسانات خلق است؛ کمی مطالعه خود را بالا ببرید؛ زیرا سرزنش می تواند باعث استرس و فرسودگی در نوجوانان شود. اگر نوجوان شما دوره های شدیدی از عصبانیت، ناامیدی، غم و اندوه یا احساسات دیگر را تجربه می کند، شما باید درباره استرس و نحوه کنترل کردن آن با نوجوان خود صحبت کنید.

چگونه به نوجوانان دچار فرسودگی کمک کنیم

اکنون که با برخی خصوصیات یک نوجوان فرسوده آشنا شدید، یادگیری نحوه کمک به نوجوانان بسیار حائز اهمیت است.

والدین باید ارتباط خود را با نوجوان خود بیشتر و نزدیک تر کنند. یکی از روش ها این است که از نوجوان خود سوال کنید که آیا کسی را در کلاس خود می شناسد که علائم فرسودگی داشته باشد. نزدیک شدن به نوجوان باعث می شود که نوجوان حس کند که بدون ترس می تواند از احساسات خود با والدینش صحبت کند. فرصتی برای نوجوان خود فراهم کنید تا در مورد علائم با شما صحبت کند و شما به او کمک کنید تا این علائم را کنترل کند.

یکی از بزرگترین راههایی که والدین می توانند در کاهش فشار بر نوجوان خود کمک کنند، کمک به آنها برای تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت وقت خود است. میلیون ها تجربه جدید و فشارهای زیادی همراه با تجربه بسیار محدود زندگی وجود دارد که این امر استرس نوجوانان را بالا می برد.

شما والدین جهت تشخیص فرسودگی در نوجوان خود و درمان آن می توانید از رواشناسان و مشاوران کمک بگیرید.

یکشنبه, 13 بهمن 1398 ساعت 09:59

بلوغ زودرس در دختران

بلوغ زودرس در دختران

تحقیقات جدید نشان داده است که امروزه تعداد زیادی از دختران، قبل از سن 9 یا 10 سالگی به بلوغ می رسند. بلوغ زودرس بر سلامت جسمانی و روانی دختران بسیار موثر است.

اگر شما والدین اطلاعاتی درباره تاثیرات بلوغ زودرس بر جسم و روان فرزند خود کسب کنید برای جلوگیری از این تاثیرات منفی می توانید به فرزند خود کمک کنید.

بلوغ زودرس

کودکان امروزه بسیار سریع رشد می کنند به صورتی که امروزه بلوغ زودرس فراگیر شده است. دختران در سن 9 یا 10 سالگی به بلوغ می رسند به صورتی که سینه های آنها شروع به رشد کردن می کند که به این روند بلوغ زودرس می گویند. بلوغ زودرس می تواند تاثیرات منفی طولانی مدتی بر سلامت کلی یک دختر داشته باشد.

تاثیرات جسمانی و عاطفی بلوغ زودرس دختران

علاوه بر تغییرات واضح در دختران مانند: رشد سینه ها و لگن، آکنه و نوسانات خلقی، دخترانی که بلوغ زودرس را تجربه می کنند ممکن است با این مشکلات روبروشوند:

خطر بیشتر ابتلا به سرطان سینه

اگر چه تاثیر بلوغ زودرس بر سرطان سینه همچنان در حال تحقیق و بررسی است ولی برخی از تحقیقات نشان داده اند که بلوغ زودرس ممکن است با خطر بالاتر ابتلا به سرطان سینه در آینده در ارتباط باشد.

قد کوتاه

به طور معمول رشد قد دختران در دوران بلوغ کند می شود؛ بنابراین ممکن است دخترانی که دچار بلوغ زودرس می شوند از نظر قدی به همسالان خود که دچار بلوغ زودرس نشدند نرسند و کوتاه تر باشند که این امر ممکن است اعتماد به نفس دختران را کاهش دهد.

مشکلات عاطفی

علاوه بر نگرانی از عادت ماهانه و تغییرات بدن برای اینگونه دخترها، بلوغ زودرس باعث می شود که در رابطه با دوستان نیز دچار مشکل شوند و گروه دوستان آنها را قبول نکنند و یا آنها را مورد آزار و اذیت قرار دهند. عدم پذیرش دوستان تاثیرات منفی نامطلوب زیادی بر دختران می گذارد.

بارداری

در دوران بلوغ شهوت و نیازهای جنسی هم برانگیخته می شود و اگر دختری قبل از بلوغ نحوه درست کنترل کردن میل جنسی را آموزش ندیده باشد ممکن است در این زمینه به خود آسیبی وارد کنند و یا باردار شود؛ بنابراین آموزش جنسی برای این دخترها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

کمک به دختران دچار بلوغ زودرس

نقش والدین و مدارس در کمک به دخترانی که دچار بلوغ زودرس می شوند بسیار پررنگ و موثر است. ممکن است صحبت درباره دوران بلوغ، تغییرات بلوغ در دختران و بارداری، توسط والدین برای فرزندان سخت باشد ولی دخترانی که این دوران را پشت سر می گذارند و دچار بلوغ زودرس می شوند نیاز به کسب اطلاعات جامع و صحیح درباره بلوغ و آموزش جنسی دارند تا به درستی بتوانند با چالش های پیش رو کنار بیایند و به درستی کنترل کنند و این اطلاعات را باید زودتر از همسالان خود کسب کنند.

شما والدین برای دادن اطلاعات صحیح دراین باره می توانید از مشاور و روانشناس کمک بگیرید تا مشاور این اطلاعات را به دختر شما منتقل کند.

منبع

یکشنبه, 13 بهمن 1398 ساعت 09:45

ازدواج بدون رابطه جنسی

ازدواج بدون رابطه جنسی

ازدواج های بدون رابطه جنسی می تواند به سلامت روان شما آسیب برساند

ازدواج بدون سکس

ازدواج بدون سکس چیست و آیا می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد؟ تحقیقات نشان می دهد ازدواج بدون رابطه جنسی به این معنا نیست که شما و شریک زندگیتان با یکدیگر رابطه صمیمی و جنسی نداشته باشید این بدان معنا است که شما فقط یک بار یا تعداد خیلی کم در ماه رابطه جنسی دارید.

عدم رابطه جنسی در ازدواج

هنگامی که ازدواجی فاقد رابطه جنسی باشد هر دو شریک زندگی رنج می برند. رابطه جنسی فقط ارگاسم نیست بلکه این رابطه بر ذهن، بدن و روح تاثیر می گذارد و شما از این رابطه احساس آرامش و امنیت می کنید. زمانی که رابطه جنسی نباشد و این جنبه های مهم عشق از معادله زناشویی خارج شود دردسر و مشکلاتی ایجاد می شود.

 1. افزایش احتمال افسردگی

تحقیقات ثابت می کند که رضایت زناشویی با رضایت در خواب در ارتباط است. نه تنها رابطه جنسی شگفت انگیز است و سطح استرس شما را پایین می آورد بلکه یک زن و شوهر را در یک سطح عاشقانه و عاطفی به هم متصل می کند.

افزایش فعالیت های جنسی از یک بار در ماه تا یک بار در هفته می تواند سطح شادی را به میزان زیادی در زندگی و شغل شما افزایش دهد. زمانی که رابطه جنسی و عاطفی ندارید و جریان اکسی توسین در بدن شما کاهش و افت پیدا می کند احساس افسردگی می کنید.

چندین نشانه وجود دارد که نشان می دهد سلامت روانی شما در خطر است و احتمال افسردگی وجود دارد:

احساس درماندگی ، غم و اندوه و تنهایی

احساس بی ارزشی

خستگی مداوم

مشکل تمرکز

بدبینی مداوم

احساس بی تحرکی

تغییر قابل توجه در اشتها یا عادتهای غذایی

تحریک پذیری

افکار پراکنده یا مشکل در تمرکز

 1. کاهش اعتماد زناشویی

تحقیقات نشان داده اند که هورمون گرانبها اکسی توسین که در طول رابطه جنسی و عاطفی آزاد شده است، باعث افزایش قابل توجهی در اعتماد زناشویی می شود و به افراد این امکان را می دهد تا اعتماد بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشند و تمایل بیشتری برای ریسک عاطفی و اجتماعی در کنار هم داشته باشند.

هنگامی که در یک ازدواج بدون رابطه جنسی هستید، ممکن است اعتماد کمتری به شریک زندگی خود داشته باشید که این امر می تواند به سایر زمینه های رابطه شما آسیب برساند.

 1. خیانت در رابطه

زوج هایی که وقت خود را با هم می گذرانند خوشحال تر از کسانی هستند که این وقت را صرف نمی کنند و این زمان با کیفیت لازم نیست خاص باشد. هر چیزی از شستن ظرف ها در کنار هم تا یک شب عاشقانه می تواند باعث افزایش شادی و کاهش استرس شود و رابطه جنسی مطمئناً باعث خوشبختی می شود.

وقتی در ازدواج خود احساس رضایت عاطفی یا جنسی ندارید، ممکن است به دنبال جای دیگری برای به دست آوردن چنین رضایتمندی باشید. این ممکن است باعث شود که در رابطه خود خیانت کنید و رابطه خود را خراب کنید.

 1. دعواهای زناشویی

رضایت جنسی باعث افزایش صمیمیت عاطفی برای زوجین می شود. هرچه در رختخواب خود راضی تر باشید، به همسرتان نزدیکتر خواهید شد. هنگامی که این صمیمیت را نداشته باشید ممکن است با یکدیگر دچار مشکل و اختلاف زناشویی شوید. از آنجا که اکسی توسین باعث می شود احساس آرامش و استرس کمتری داشته باشید، کمبود این هورمون عشق می تواند درست برعکس عمل کند. از آنجا که سلامت روانی و شادی رابطه شما کاهش می یابد، ممکن است در مورد چیزهای کوچک همسرتان را اذیت کنید و حتی ممکن است از بودن در یک اتاق با آن متنفر باشید.

 1. کاهش مهارت ارتباطی

هنگامی که دیگر با همسر خود صمیمی نیستید، ممکن است احساس ناراحتی کنید و در مقابل یکدیگر آسیب پذیر باشید. این می تواند مهارت های ارتباطی ما را به شدت ضعیف کند.

همه ما شنیده ایم که ارتباط، ستون فقرات یک ازدواج سالم است؛ آیا می دانید ارتباطات همچنین به زندگی جنسی سالم کمک می کند؟ تحقیقات ثابت می کند که زوج هایی که مایل به گفتگو در مورد رابطه جنسی هستند رضایت بیشتری از رابطه دارند.
زوجین باید در مورد زندگی جنسی خود صحبت کنند. درمورد احساسات خوب و بد خود در رختخواب با یکدیگر گفتگو کنند و درباره آنچه که شما و همسرتان می توانید انجام دهید که رابطه جنسی لذت بخش تر شود با یکدیگر تبادل نظر کنند.

آیا شما در یک ازدواج بدون سکس زندگی می کنید؟ اگر چنین است، این می تواند بر وفاداری و عزت نفس شما تأثیر بگذارد و عشقی را که یکبار برای شریک زندگی خود احساس کرده اید، تضعیف کند. شکی نیست که عدم وجود رابطه جنسی می تواند به سلامت روانی، احساسات شما و در برخی موارد حتی سلامت جسمی شما آسیب برساند.

یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 12:00

من و مشاور ( مشاوره نوجوان )

من و مشاور ( مشاوره نوجوان ) 

مشاوره دختر خانم 17 ساله به نام مبینا که افت شدید تحصیلی به همراه خانواده به مرکز مشاوره مراجعه کرده و خواستار رفع مشکلاتش شده که در این مطلب در موردش صحبت خواهیم کرد . 

شنبه, 28 دی 1398 ساعت 13:56

تست آنلاین تفاهم قبل از ازدواج

تست آنلاین میزان تفاهم قبل از ازدواج

تست آنلاین میزان تفاهم قبل از ازدواج تعیین کننده میزان سطح کیفیت زندگی مشترک زوجین در زندگی آینده آنهاست و همچنین معرف میزان سازگاری زن و شوهر نیز تلقی می گردد .

همه ما در روابط عاطفی که با شخصی داریم نسبت به اتفاقات مختلف توی اولین لحظه عکس العمل خاصی را نمایش می دهیم .

مثلا به محض اینکه تلفن همراهمون زنگ میخوره و شخصی که تماس گرفته قراره شریک زندگی ما بشه ، آیا اون لحظه هر جا که باشیم مشتاقیم که پاسخش رو بدیم یا نه دنبال بهونه میگردیم که تماس رو به ساعت دیگه ای موکول کنیم .

آیا وقتی صحبت از یک سفر یا بیرون رفتن از منزل میشه ، اولین کسی که میاد تو ذهنمون شریک زندگیمون هست یا نه .

و خیلی از این نوع سوالات وجود دارد که در تست آنلاین میزان تفاهم قبل از ازدواج به آن ها خواهیم پرداخت .

خیلی مواقع شده که افراد مختلف به دنبال راه حل سوالاتی هستند از قبیل من نمیدونم آیا این شخص همون شخصیه که من باید انتخاب کنم ، نمیدونم چرا کنارش آروم نیستم ولی دلیلشو نمیدونم ، نکنه بعدا عوض بشه و موارد دیگر که حتما شما بایستی بعد از شرکت در این آزمون پاسخ تست خود را با یک متخصص زوج درمانگر یا یک متخصص مشاور فردی در میان گذاشته و از راهنمایی های او برای بهتر کردن میزان رابطه خود با شریکتون استفاده کنید .

 

تست آنلاین میزان تفاهم قبل از ازدواج از مهم ترین تست های قبل از ازدواج است که شما بتوانید میزان تفاهم خود را با همسری که انتخاب کردین را بسنجید که آیا خواسته های شما با یکدیگر سازگاری دارد یا خیر 

تست آنلاین میزان تفاهم قبل از ازدواج را شروع کنید و خروجی بدست آمده را حتما با مشاوره زوج درمانگر در میان بگذارید تا با صحبت و مشاوره صحیح بهترین کمک را به شما در انتخاب فرد مورد نظرتان داشته باشد .

یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 14:38

تست آنلاین شخصیت محبوب

تست آنلاین شخصیت محبوب

در این تست می خواهیم تا شخصیت خودمون رو به درست ترین حالت خودش بشناسیم و بتونیم همه جنبه ها رو بهش بپردازیم . لطفا با دقت به سوالات پاسخ دهید

 

هر یک ار عبارات زیر را به دقت بخوانید و مشخص کنید که کدام یک از عبارات شما را خوب توصیف می کند. هدف از این آزمون شناسایی ویژگی ها و جنبه های ترجیحی شخصیت شماست. پاسخ صحیح یا غلط وجود ندارد، فقط صادقانه جواب دهید. تعداد ۴۶ سوال و مدت پاسخگویی ۱۵ دقیقه است.

 

یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 14:12

تست آنلاین اعتماد به همسر

تست آنلاین اعتماد به همسر

نمی تونم به همسرم اعتماد کنم . خیلی تلاش میکنما ولی وقتی می بینم رو موبایلش رمز میذاره احساس می کنم یه چیزی رو میخواد از من مخفی کنه . یا وقتی میاد خونه موبایلش رو سایلنت میکنه و توی پذیرایی از موبایلش استفاده میکنه اینا منو خیلی داره اذیت میکنه نمیدونم از چیه ؟ آیا مشکل از منه که به همسرم بی اعتمادم یا اینکه حق با منه و اون داره چیزی رو مخفی می کنه ؟

 

شروع کنیم 

چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 11:44

تست آنلاین چقدر برای همسرم زوج خوبی ام

با توجه به اینکه تمامی روابط بین زوجین همش در حال تغییر است و به همین دلیل رابطه ها خیلی نیاز به مراقبت و احتیاط دارند و بهتر است که مداوم بررسی شوند

دکتر «جان» و دکتر «جولی گاتمن» که از پیشگامان علم مشاوره ازدواج در سطح جهانی هستند دریافته اند یکی از مهم ترین عوامل موفقیت بین زوج ها، کیفیت روابط دوستانه و میزان شناختی است که از یکدیگر دارند. از این رو، سوال مهمی که شما به عنوان یک شوهر باید از خودتان بپرسید این است که تا چه حد درباره همسرتان و روحیات درونی اش شناخت دارید؟ آیا او را آن قدر خوب می شناسید که بتوانید ادعا کنید حتی بهتر از خودش او را می شناسید؟ یا شناختی در کار نیست و مثل دو غریبه، فقط کنار هم زندگی می کنید؟

در این تست می توانید بسنجید که شما چقدر برای همسر خوب زوج خوبی بوده اید .

پاسخ را در انتهای تست خواهید دید 

 

همین حالا شروع کنید

صفحه 1 از 5

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹