رابطه با دختر 15 ساله

رابطه با دختر 15 ساله

رابطه با دختر 15 ساله به شدت در حال اتفاق افتادن است . اما چرا ؟ نوجوان نیازی به بلوغ ندارد تا با رفتارهای جنسی پرخطر و مسئولیت مرتبط با آن سرو کار داشته باشد. و هنگامی که آن ‌ها به رفتارهای جنسی خطرناک می ‌پردازند تا با احساس افسردگی و بی کفایتی کنار بیایند، می ‌تواند شرایط زندگی آن ها را تغییر دهد مانند بارداری، سقط‌ جنین، بیماری مقاربتی و پدر و مادر شدن.

چرا دختر و پسر نوجوان درگیر روابط جنسی پر خطر می شوند؟

این شرایط از افسردگی و عزت‌ نفس پایین سرچشمه می‌ گیرد. این نوجوانان در مورد خود احساس بدی دارند و به شدت به عشق و تایید نیاز دارند. احساس صمیمیت ناشی از رابطه جنسی، مانند ابراز عشق است. دختران نوجوان نیز برای پر کردن خلاء زندگی شان عمدا باردار شوند تا فرزندی برای دوست داشتن داشته باشند.

نوجوانانی که احساس قوی به خود و احترام به خود دارند نیز از درخواست های جنسی مصون نخواهند ماند، اما آن ها به روش های بالغانه ای آن را مدیریت خواهند کرد. نوجوانانی که درگیر مفهوم خود ارزشی هستند، بیشتر مستعد تصمیمات غیرعاقلانه در رابطه با رابطه جنسی هستند.

________________________________________________________________________

مطالب مرتبط : ارتباط با جنس مخالف در نوجوانی 

مطالب مرتبط : ارتباط با همجنس در نوجوانی 

________________________________________________________________________

علائم هشدار دهنده رابطه جنسی نوجوانان که والدین باید به دنبال آن باشند 

اگر رابطه نزدیکی با فرزند خود نداشته باشید، ممکن است هرگز ندانید که آن ‌ها از نظر جنسی فعال هستند، تا زمانی که یک مشکل مانند حاملگی ناخواسته، بیماری یا مشکلات زنان بروز کند. اگر فرزند شما با جنس مخالف در ارتباط باشد، فرض کنید که این احتمال وجود دارد که آن ‌ها از نظر جنسی فعال شوند. اگر شما خوش‌ شانس هستید که رابطه نزدیکی با فرزندتان داشته باشید، ممکن است آن‌ ها بیایند و از شما مشاوره بگیرند.

اگر نه، ممکن است نشانه‌ هایی از وسایل جلوگیری از بارداری یا مدرکی دال بر این که فرزند شما به دنبال لحظاتی است که با دوست پسر یا دوست دختر خود تنها باشد، پیدا کنید. با این حال، بهترین توصیه، این است که به جای اینکه منتظر نشانه‌ ها باشد، پویا و پیش قدم باشید. صادقانه با فرزند خود درباره رابطه جنسی صحبت کنید. به طور فعال کار کنید تا مطمئن شوید که آن‌ ها برای خود و آینده شان ارزش زیادی قائل هستند.

________________________________________________________________________

مطالب مرتبط : کمک به نوجوان در ایجاد روابط 

______________________________________________________________

افسردگی در رابطه دختر 15 ساله

افسردگی و مسائل مربوط به عزت نفس می تواند از طریق دارو و روان درمانی درمان شود. نوجوانان فعال در روابط جنسی همچنین به آموزش غیر منتقدانه درباره خطرات و مسئولیت‌ های جنسی، از جمله مراقبت‌ های پزشکی مناسب، نیاز خواهند داشت. فعالیت هایی که باعث افزایش عزت نفس، امید به آینده و مسئولیت شخصی می شوند، برای کمک به نوجوانان برای جلوگیری از مشکلات بالقوه رفتار جنسی خطرناک، مفید هستند.

 

 

منبع

به اشتراک بگذارید

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

منو فوتر

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹